192.168.l.l şifre

Modem arayüzüne girişin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız makalemizi sonuna kadar takip etmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü evinizde kullanmış olduğunuz internet bağlantısının sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için modeme ihtiyacınız olacak ve bu modeminde bazen ayarlarının yapılması gerekebilir. Sözü uzatmadan şunu söyleyelim ki modem arayüzüne giriş yapmak oldukça basittir. Lakin burada önemli olan konu sizin kullanıcı adı ve şifrenizin olması gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeden maalesef giriş yapabilmeniz mümkün değildir. Şimdi gelelim nasıl yapmanız gerektiğine. Bilgisayarınızda mutlaka bir arama motoru yani tarayıcı yüklüdür. Sizin yapmanız gereken arama motorunuzun araç çubuğu bölümüne 192.168.1.1 şeklinde yazmak. Bu sayede doğrudan modemin arayüzüne girebilmeniz için karşınıza bir ekran çıkacak. Bu ekranda sizin kullanıcı adınız ve şifreniz istenen bir uyarı çıkacaktır.  Bu arada 192.168.l.l yazarak da modemin arayüzüne erişim sağlayabilirsiniz.

192.168.l.l şifrenizi de yazdıktan sonra arayüze erişim sağlamış oluyorsunuz. Ancak burada herkesin bu arayüze girmesini istemiyorsanız o zaman yeni bir şifre belirlemenizde fayda vardır. Çünkü genelde verilen şifre aynıdır ve sizin modeminizin arayüzüne girmek isteyen bir kullanıcı genelde aynı şifreyi kullanacaktır. Sistem bu kadar basit bir şekilde ilerliyor ve daha sonrasında nasıl bir işlem yapmak istiyorsanız ona göre kendi yolunuzu da çizebilirsiniz. Daha profesyonel bir destek gerekirse bu durumda internet sağlayıcınızla iletişime geçebilirsiniz. Onlar size bu konuda yardımcı olacaklardır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir