Adıyaman Tütünü

Tütün içimi kolay ve keyifli olsa da aslında bu aşamaya gelinceye kadar uzun bir süreçten geçer. Bu süreç ne kadar kaliteli olursa içilen tütünden de o kadar fazla keyif alınır. Tütünün bağımlılık yapan bir özelliği vardır. Ancak işlenmeden ham olan tütünün bağışıklık yapması söz konusu değildir. Bugün Türkiye tütün konusunda sayılı ülkeler arasında yer alır ve kendi kaynaklarına sahip olduğundan dolayı içtiğiniz bir sigaranın aslında nereden geldiğini de bilirsiniz. Peki, tütün üretebilmek bu kadar uzun ve zahmetli olan bir süreç ancak en iyi tütün acaba nerededir? Hiç merak ettiniz mi? Hemen açıklayalım. Türkiye’de tütün birçok bölgede yetişiyor ancak Adıyaman tütünü güneşinden ve topraklarından kaynaklı olarak en çok tercih edilen tütün çeşitleri içerisindedir. İçiminin sert olması ve boğazda acıma hissi oluşturmaması bu tütünün tercih edilmesini sağlamıştır. Adıyaman’ın havası ilçelerinde de kaliteli tütün üretilmesine imkan sağlamıştır. Örneğin Çelikhan tütünü bunlardan bir tanesidir. İnsanlar Adıyaman ve Çelikhan tütününü bulabilmek için zaman harcarlar.

Tekel tütünü, Adıyaman’ın yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerinden de temin edilmektedir. Ancak tekel sigarası içen birisi iyi ve kötü olan tütünü mutlaka ayırt edecektir. Adıyaman’da tütünün bu kadar iyi olmasının en önemli neden güneştir, çünkü tütün karasal bir bölgede yetişir. Bunun içinde nemli olan bölgelerde tütüncülük yapılmaz. Kısacası ihtiyacınız olan en iyi tütün Adıyaman’dadır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir