Alışkanlıklar

Hiç acaba nasıl alışkanlıklarım var diye düşündünüz mü? Çünkü alışkanlıklar insanın yaşamını ciddi derece de etkiler. Bazen içinden çıkamayacağımız sorunlara sürüklenmemizi sağlarken bazen de alışkanlıklarımız yüzünden düzenli bir yaşama sahip olabiliriz. Her ne kadar alışkanlıklarımızın bizim yaşamımızı olumsuz olarak etkilediğini düşünüyor olsak da faydalı olanları hayatımıza pekiştirmek önemlidir. Bunun içinde her ebeveynin özellikler çocuklarının alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekir.

Çocuk yaşama hazırlanırken bir dizi alışkanlık kazandırıldığında gelecek için çok daha faydalı olması sağlanmış olur. Örneğin düzenli olmak önemli bir alışkanlıktır. Düzenliliği seven insanlara baktığımızda onlar kendilerine verilmiş olan işleri zamanın da ve olması gerektiği şekilde sonuçlandırır bunu yapmadığı takdirde kendini sorumsuzca davranıyor hissiyatına kapılır ve bu sayede rahatsızlık duyar. Küçükken kazanılan bu alışkanlık zamanla pekişmiş olduğundan dolayı gelecekte iş yaşamında kendisine büyük katkı sağlamış olacaktır. Olumsuz olan alışkanlıklar ise genelde dağınık olmak ve sorumsuzluktur. Vurdumduymaz ve sürekli goy goy yapan bir kişinin yaşamı parlak olmayacağı gibi gelecekten beklentisi de olmayacaktır. Bu nedenle bu tip insanlar toplumda genellikle ötekileştirilir ve istenmeyen kişiler olarak tanımlanabilir. Çocukken kazandırmış olduğunuz alışkanlıklar yaşamınızı olumlu etkilerken herkes zamanı geldiğinde alışkanlıklarını da sorgulamak durumundadır. Sonuç olarak yaşam sürekli olarak koşturmadan ibaret ve bu koşturma içerisinde kendinizi ne kadar iyi eğitebilirseniz göreceğiniz fayda da bir o kadar yüksek olacaktır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir