Apple Ürünlerinin Az Bilinen 10 Püf Noktası

iOS destekli Apple ürünleri, kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görüyor. Her geçen gün çıkardığı yeni ürünleri ile göz doldurmaya devam eden Apple, kurduğu kendi sisteminde ise kullanıcılarına kolaylık sağlamaya çalışıyor. Ancak Apple ürünlerini kullanan çoğu kullanıcı bu cihazların çok fazla özelliğini bilmiyor. Belki de teknoloji dünyasında hayatlarını daha da kolaylaştıracak özelliklerden bihaber kullanıcılar için hazırladığımız bu yazımızda Apple ürünlerinin az bilinen 10 püf noktası hakkında bilgiler vereceğiz.

Apple’ın çıkardığı hemen hemen tüm ürünlerde aynı özellikler olmasa da çoğu ürününde ortak püf noktalar yer alıyor. İşte o püf noktalardan bazıları şu şekilde oluşuyor;

1- Apple ürünlerini şarj ederken uçak moduna almak ürünün 2 kat daha fazla hızlı şarj olmasını sağlıyor.
2- İster akıllı cep telefonları olsun ister de iPad’ler olsun adres bulmanın en kolay yolu Foursquare’dan geçiyor. Gidilecek yerin adı yazıldığı zaman çıkan sonuçtan haritaya gidiliyor. Daha sonra da harita bölümünün sağ üst köşesinden yönlendirmeler aracılığı ile Apple Maps açılıyor. Böylece kullanıcı istediği yere kolay bir şekilde ulaşabiliyor.
3- Hesaplama işlemi yaparken hesap makinesinde yanlış bir işlem yapıldığı zaman parmak soldan sağa doğru kaydırıldığı zaman genellikle son basamağı otomatik olarak silebiliyor.
4- Çocuklardan cihazları kaçırmak ya da onların karıştırmasını önlemek adına genel ayarlar bölümünden güdümlü erişim seçeneği aktif edilebiliyor. Böylece her bölüme erişim sadece sizin onayınız ile yapılıyor.
5- Apple ürünlerinde belki de en çok eğlenilen bölümlerden biri de kamera özelliğidir. Ancak sürekli çekme tuşuna basmak yerine kulaklık kullanılabiliyor. Örneğin kulaklığın üstünde yer alan Volume + tuşu yardımı ile kamera modunda kalırken fotoğraflar da çekilebiliyor.
6- Yine bir başka kamera özelliği için de cihazın ekran kilidini açmaya gerek yok. Çünkü kilidi açmak için yukarıya doğru kaydırılan ekranda kamera ikonu yer alıyor.
7- En çok tercih edilen ürünlerden biri de iPad’ler oluyor. iPad kullanırken bluetooth klavye de kullanılabiliyor. Bu özellik akıllı cep telefonlarında da bulunuyor.
8- Sosyal medya hesaplarını gezerken ekranın üstüne sadece bir kere tıklandığı zaman otomatik olarak sizi en üst bölüme götürebiliyor.
9- Sadece gündüz değil gece de daha rahat bir kullanım sağlayabilmek için renkler ters çevrilebiliyor.
10- Herhangi bir yere yazı yazarken otomatik olarak Space tuşuna 2 kere tıklandığı zaman cümlenin sonuna nokta koyuyor ve yeni bir cümleye başlıyor gibi sizi hazırlıyor.

 

alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir