Batak Oyna

Batak Türkiye’de en çok oynanan, oyun seçenekleri arasında yer almakla birlikte kahvehane ve kafelerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. 7’den 70’e herkesin oynamak istediği ve özellikle belli bir yaş kitlesinde bağımlılık yapan bu oyun dünyanın farklı yerlerinde de belli kurallar doğrultusunda oynanıyor. Bizde batak şeklinde bilinen bu oyun dünyada Spades şeklinde biliniyor. Türkiye’de popüler bir kağıt oyunu olarak bilinen Batak oynamak istediğinizde karşınıza çeşitli seçenekler çıkabiliyor. Örneğin eşli ihale, koz maça ve ihale gibi seçenekler buna örnek gösterilebilir. Herkesin oyun tercihi birbirinden faklıdır. Tek başına oynayamayacağınız bu oyunda 4 kişi olması gerekir. 4 kişilik bir masa oluşması halinde oyuna dahil olabilirsiniz.

İnternet zerinden hemen batak oynamak istediğinizde ise önce bir site bulmanız gerekiyor. Bu site online seçeneğe sahip ise canlı oyuncularla oyuna dahil olabiliyorsunuz. Oyuncular Türkiye ve dünyanın her yerinden olabiliyor ve bunun için öncelikli olarak kitle çok önemli bir ayrıntı diyebiliriz. Bazı siteler kendilerini daha fazla geliştirmiş olduklarından dolayı Batak indirerek uygulama üzerinden mobil cihazlardan oynayabiliyorlar. Kağıt oyunları meraklısıysanız ve batak oyunu hakkında çok fazla bilginiz yoksa o zaman basit bir şekilde şöyle diyelim. Toplam 52 kağıttan oluşan bu oyunda kağıtlar büyükten küçüğe doğru dizilir.  Oyuna ilk başlarken 13 kağıt dağıtırsınız, oyuna başlarken bir puan belirlenir ve bu puana en yakın olan kazanır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir