Boşanma Avukatı Beşiktaş

Evlilik içerisinde anlaşmazlık tepe noktaya kadar gelmişse boşanma kaçınılmaz olabilir. Bunun için boşanmanın ilk adımı dava dilekçenizin yazımıdır. Boşanma davasında dilekçenin yazılması boşanma avukatı ile yazılmalıdır, çünkü sürecinizi avukatla yürüttüğünüzde daha sağlıklı ilerleyecektir. Boşanma dilekçesinin verilmesi sonrasında başlayan işlemlerde eğer ki boşanma anlaşmalı bir şekilde gerçekleşecekse bu durumda anlaşmalı boşanma protokolünün de imzalanması gerekir. Bu şekilde davanız çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır. Boşanma davalarında boşanma süreci kadar dikkat edilmesi gereken husus haklarınızı alabilmenizdir. Eğer boşanma anlaşmalı olarak gerçekleşecekse zaten çiftler kendi aralarında her türlü mal paylaşımını yapmıştır. Ancak çekişmeli davalarda mal paylaşımı çok sıkıntılıdır. Bunun için boşanma avukatı İstanbul büromuz bu konuda size gerekli olan desteği sonuna kadar sağlayacaktır.

Anlaşmalı boşanmalarda tarafların mutlaka davaya katılmaları gerekir, bu bir zorunluluktur. Ancak çekişmeli davalarda böyle bir durum söz konusu değildir. Boşanma avukatı Beşiktaş avukatımız sizi dava sürecinizde temsil ederek gerekli savunmayı başarılı bir şekilde yapacaktır. Çekişmeli boşanma davalarında mutlaka geçerli bir mazeretin olması gerekir, geçerli olan maddeler ise şiddetli geçimsizlik, aldatma, şiddet, hakaret gibi sayılabilir. Ancak bunlarında mutlaka ispatlanması gerekir. Eğer hakim bu nedenleri geçerli saymazsa bu durumda boşanma davanız reddedilebilir. Bu da sürecin daha da uzamasını sağlayacaktır. Çünkü boşanma davasının reddi sonrasında yeniden dava açabilmek için beklemek ve geçerli nedeni belgelemek gerekir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir