Comodo SSL

Bu makalemizde internet sitesi sahiplerinin yakından bildiği ancak ilk kez bir site kuracak olan kişilerin merak ettiği SSL hakkında bilgilendirme yapalım istedik. Öncelikli olarak ne demek olduğuna bir göz atalım. Kendinizi bir eğitim semineri ya da kurs içerisinde düşünün. Bunu bitirdiğinizde size bir sertifika veriliyor ve siz artık o alanda güvenilebilecek bir isim oluyorsunuz. İşte SSL internet sitesinin güvenilirliğini gösteren en önemli anahtarlardan bir tanesidir. Arama motorları üzerinde sitenizi gören insanların size güvenmesi için önce güvenlik sertifikanızın olması gerekiyor.  SSL Türkçede güvenli giriş katmanı şeklinde isimlendiriliyor. Her sitenin sahip olması gerektiği için bu hizmeti veren farklı firmalar var. Örneğin Comodo SSL bunlardan bir tanesi diyebiliriz. Markaların fazla olması ise ucuz SSL noktasında büyük avantaj sağlıyor.

Farklı firmaların olması ucuzluğu getirirken bu firmalar arasında da rekabet yüksek oluyor. Örneğin Rapidssl bir sertifikaya sahipsiniz. Bu durumda sitenizin koruma kalkanı daha farklı bir kapsam içerisinde olabilir. SSL sertifikaları internet sitenizin barındırma hizmetine kurulur. Yani sitenizde olan bir şey değildir. Kurulum yapılmadan önce http şeklinde görüntülenen internet siteniz sonrasında https şeklinde görüntülenecektir. Dolayısıyla arama motorlarında sitenizin önünde güvenli değil sözcüğünün yazıyor olması sizi ciddi sıkıntılara düşürecektir. Sonuç olarak dijital dünyada güvenliğinize önem vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde binlerce siteden bir tanesi olmaktan öteye gidemezsiniz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir