Dell Masaüstü Bilgisayar

Dizüstü bilgisayarların ve notebookların taşınabilirlik sağladığını unutmayın. Ancak daha entegre olduklarından bu tarz bilgisayarları güçlendirmek masa üstüne göre çok daha güç olabilir. Dell masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız yeni bir işlemci ve ya RAM ile yolunuza devam edebilir veya daha güçlü bir ekran kartıyla hedefinize ulaşabilirsiniz. Mevcut uygulamanızı gelecekteki ihtiyaçlara uyarlamanız gerekiyorsa, modülerlik önemli bir özellik olabilir, fakat siz aynı zamanda işimi yanımda da taşımak istiyorum diyorsanız bu durumda tercih Dell notebook olarak yeniden gözden geçirilmelidir. Dizüstü bilgisayarları masaüstü bilgisayarlardan ayıran en önemli özellik taşınabilir olmalarıdır. Zira bu tarz bilgisayarlar üzerinde yapabileceğiniz şeylerin sayısı çok az olduğundan dolayı güçlendirmek gibi çözümleriniz maalesef olmaz doğal olarak da satın almış olduğunuz bir laptop zaman içerisinde işinizi görmeyebilir.

İşletim sistemi, veri toplama için bir bilgisayar seçerken dikkate alınması gereken önemli bir özelliktir. Dell workstation aradığınız en önemli özelliği size sunabilecek bir sağlamlığa sahiptir. Açık farkla en yaygın amaçlı işletim sistemi Windows’tur, ancak veri toplama ve kontrol uygulamaları bazen daha özel bir işletim sistemi gerektirir. Gerçek zamanlı bir işletim sistemi size hızlı çalışma yeteneği sağlar, bu da uygulamaların hassas zamanlama gereksinimlerine göre çalışabileceği anlamına gelir. Gerçek zamanlı bir işletim sistemi belirleyicidir, çünkü işletim sistemi hangi işlemin ne zaman olacağını belirlemez. Bu size, uygulamanız üzerinde daha fazla kontrol ve kesin olmayan bir işletim sistemine göre daha hızlı çalıştırma yeteneği sağlar.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir