Dhi Saç Ekimi

Saç dökülmesi doğal bir süreçtir. Ancak her dökülme için kellikten söz etmek doğru olmaz. Bir saç dökülmesi için erkek tipi kellik denebilmesi için mutlaka gerekli olan şartların oluşması gerekir. Sağlıklı her insanda günlük olarak saç dökülme miktarı 100 adet şeklinde olabilir. Bu dökülen saçların yerine yenisinin gelebileceği anlamını taşır. Ancak 100’den fazla dökülmenin yaşanmış olması ve saç dökülmesinin sürekliliğinin olması kellik sorununu düşündürecektir. Bunun tespit edilmesinin en önemli yolu ise sabah kalktığınızda yastığınızdaki saç telleri olacaktır. Dökülen saçların tedavisi ise ancak saç ekimi sayesinde mümkün olacaktır. Saç dökülmesi yaşayan birisi tedavi amaçlı olarak öncelikli olarak bir saç ekim uzmanıyla görüşmesi ve muayene sürecine girilmesi gerekir. Saç ekim sureci öncesinde muayene aşamasında dökülen bölgenin tespit edilmesi ve ekimin ne şekilde yapılacağı kararlaştırılır. Saç ekim işleminde farklı teknikler uygulanabilir. Örneğin Dhi saç ekimi bunlardan yalnızca bir tanesidir.

Saç ekimi fiyatları kelliğin yaşandığı bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Muayene aşamasında ise bu durumun tespiti sağlanmış olacaktır. Her bölge saç ekimi için kullanılmaya müsait olmayabilir. Genellikle ense bölümünden alınan saçlar ekim bölgesine yine kişinin kendi saçı şeklinde yerleştirilir. Saç ekimi sonrasında surecin kontrolü de önemli bir aşamadır. Daha sonrasında çim adam gibi gezmemek için kaliteli bir merkezde ekim işleminin yapılması gerekir. Saç ekimi uygulaması günümüzde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir