DMR CASTING

Bazı insanların hayalleri oyuncu olmak yönündedir. Ancak genelde yakın çevrelerindekiler de bunun zor olduğunu iddia ederler. Aslında bu iddianın elle tutulur bir yanı yoktur, çünkü kendileri de nasıl oyuncu olunması gerektiğini bilmezler. Oysaki bir dizide ya da sinemada oyuncu olmak zor değildir. Bunun için ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Üstelik iyi bir oyuncu olmak için yakışıklı ya da güzel olmak gerekmez ya da bazı durumlarda yetmez. Mesele sizin yeteneğinizin keşfedilerek ortaya çıkarılmasıdır. İşte Cast ajans firmalarının görevi bu noktada başlar. İçinde oyunculuk yeteneği olan insanların keşfedilerek dizilere gönderilmesi ancak bu yöntem sayesinde mümkün olacaktır. Oyuncu ajansı başvurusu yapıldıktan sonra genel bir değerlendirilmeye alınırsınız ve mutlaka sizin karakterinize göre bir oyun çıkacaktır.

Ancak bu noktada işin burasına kadar geldiğinizde merak ettiğiniz hususta hangi ajansı seçeceğinizle alakalıdır. Çünkü en güvenilir ajansı bulabilmek önemlidir. Size birçok vaatte bulunanları değil sizi anlayacak ve sizi ne şekilde değerlendirmesi gerektiğini bilecek bir ajans bulmanız gerekiyor. İnternet üzerinden bir araştırma yaptığınızda karşınıza çok fazla seçenek çıkacaktır. Ancak güvenilir olan firma demek daha önceki çalışmalarından olumlu yorumlar alan firma demektir. İnternette bu konuda zaten şikayet edilen ve güvenilmeyecek firmaları görebilirsiniz.  Unutmamak gerekiyor ki oyunculuk bir sanattır ve bu sanatı ne kadar iyi bir şekilde icra edebilirseniz karşılığını alabilirsiniz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir