Do Re Mi Notalar

Müzik kursuna başlamayı düşünüyor olabilirsiniz, ancak çekincelerinizin olması da normal bir durumdur, çünkü ilk kez başlayanlarda sizin gibi aynı duygular içerisindeydi. Bir müzik aleti çalmanın temelinde enstrüman bilgisi ve nota bilgisi vardır. Yani Do Re Mi notalarını öğrenmeden çalabilmeniz söz konusu değildir. İlk kez başladığınızda bilmeniz gereken şey notalar değil müzik aletinin nasıl tutulması gerektiğidir. Bunu kavradıktan sonra ise kolay notalar öğrenerek ilk adımı atmanız gerekiyor. Kolay olan notalardan başladığınızda ellerinizi daha rahat hareket ettireceğiniz gibi birkaç notayla birlikte parçayı çalmaya başlayabilirsiniz.

Biliyoruz ki zahmetli olan bir süreç sizi bekliyor, fakat ilk kez çalmaya başladığınız da artık bir an önce çalabilmek için daha fazla hevesleneceksiniz ve bu da sizi daha fazla kamçılayacaktır. Melodika notalar bilmek ve çalabilmek keyifli ve eğlencelidir. Zamanı daha kaliteli geçirmek ve etrafınıza toplanan insanlara yeni şeyler çalabilmek her müzik aleti çalan kişinin hoşuna giden bir şeydir. Çünkü müzik aleti çalıyor olmak sadece sizin kendinizi eğlendirmek değil etrafınızdaki insanların da sizi dinlemesini sağlamaktır. Yetenek her insana doğuştan gelen bir durumdur. Müzik aleti çalma yeteneği insanın içinde var olan ancak nasıl ortaya çıkarabileceğini bilmediği bir durumdur. Eğer insan bu duyguyu ortaya çıkarmasını bilirse bu durumda yaşama bakış açısı da daha değişecektir. Çünkü müzik evrenseldir ve müzik aleti çalabiliyor olmak insanı daha fazla geliştirir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir