Doğal Kedi Kumu

Kedilerde tuvalet alışkanlığı kolay kazandırılabilecek olan bir yöntemdir. Dolayısıyla kediniz için tuvalet eğitimini mutlaka zamanında vermeniz gerekiyor. Zamanında tuvalet eğitimi verilmemesi durumunda ise öğrenebilmesi daha zor ya da imkansız olabilir. Bunun için vakit kaybetmemek gerekir. Kedinize tuvalet eğitimi verdiğinizde ise bunu kedi kumuna yapması gerekir. Kum zaman içerisinde kolayca temizlenebilen ve kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan bir ihtiyaçtır. Alacağınız kedi kumu sonrasında hem kendi aile sağlığınızı hem de kedinizin sağlığını korumuş olursunuz.

Kedi kumları kendi içerisinde iki bölüme ayrılır. Bunlardan birincisi doğal kedi kumu diğeri ise doğal olmayan kedi kumlarıdır. Kedinizin kumunu düzenli olarak temizlediğinizde ise sağlıklı ve kokusuz bir ortam oluşturmak mümkündür. Kedi kumu alırken önceliğiniz kaliteden yana olmalıdır. Bunun için ucuz kedi kumu tercih etmemeniz gerekir. Kumu koymak için aldığınız kamun derinliği ise en az 7 cm olmalıdır. Kedi kumu kabındaki katı atıklar düzenli olarak atılması gerekir.  Kedi kumunda eksik olan bölüm ise yenisiyle tekrar yukarıda belirttiğimiz ölçüde olması gerekir. Kum kabınızı belli aralıklarla yıkamanız gerekiyor. Yıkarken ise deterjan artığı ya da kokusu kalmamasına dikkat edin. Kabı tamamen kuruduktan sonra tekrar kum ile doldurabilirsiniz. Kumun değişim zamanları her zaman aynı seyretmeyebilir. Bunun için sıklık bir anlamda kumun absorbe özelliği ve kedinin tuvalet yapma sıklığı ile alakalıdır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir