Doğum Günü Partisi

Çocuklarımızın omuzlarına yaşı kaç olursa olsun öyle bir yük ekliyoruz ki çocuk bu yükün altında boğuşmaktan kendine özgü hareket edemiyor. Bir anlamda onların bilmeden özgürlüğünü kısıtladığımız günümüzde onlardan beklentilerimiz ise yaşlarından çok daha büyük oluyor. Örneğin şöyle düşünebilirsiniz. Çocuğunuz eğitimde bir yarış içerisinde ve arkadaşlarından geri kalmamak için sürekli çalışmak zorunda. Okul, etüt ve dersler bunların hepsi çocuğun bir gününü alırken çocuk sosyalleşmeden ve sosyal bir insan olmaktan giderek uzaklaşıyor. Ya sonuçta asosyal bir çocuk ya da derslerine boş vermiş bir çocukla karşılaşıyoruz. Oysaki çocuğunuz için sunacağınız alternatifler onun gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Mesela meslek atölyesi çocuğunuzun gelişiminde uygulayarak öğrenme noktasında çok önemli bir girişim. Çocuk farklı meslek odalarına girerek kendince eğleniyor ve öğreniyor.

Çocuk etkinlikleri konusunda ayrıcalıklı seçeneklere sahip olan merkez aileleri de düşünmeden geçmemiş. Merkezin giriş bölümünde yer alan kütüphane ve kafe ailelerin kafasını dinleyebilmesi için mükemmel bir ortam sağlıyor. Çocuklar yukarıda eğlenirken aileler ise aşağıda çayını kahvesini içerken kendileri sosyalleşmenin mutluluğunu yaşıyor. Merkez çocuklara ayrıcalıklı ya da ailelere ayrıcalıklı olmaya önem veriyor. Bunun için doğum günü partisi ya da özel kutlamalar için ayrılmış alanda güzel vakitler geçirilebiliyor. Kısacası biz bir aile olabilmek konusuna önem veriyor ve bunu çocuklarımız başta olmak üzere tüm ailelerimize sağlıyoruz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir