Domain

Hayatımızın neredeyse her şeyinin internet odaklı olduğu günümüzde özellikle ticari bir işletmeye sahipseniz mutlaka bir internet sitenizin olması gerekiyor. İnternet siteniz varsa mağazanız 7/24 açık demektir ve bu da sizin için önemli bir gelir kaynağı anlamına gelecektir. Günümüzde artık insanlar gerçek bir mağaza yerine sanal mağazalara daha fazla önem vermeye başladılar. Giderlerin daha az olması ve bu giderlerinde fiyatlardan düşülüyor olması daha uygun olma avantajı sayesinde ciddi bir alışveriş alanı söz konusu. Elbette ki siz bir internet sitem olsun istiyorsanız işe Domain yani alan adıyla başlamak zorundasınız. Tercihiniz marka isminiz olabileceği gibi daha kolay bulunabilir isimlerde olabilir. Bunu projenize göre kararlaştırabilirsiniz.

Alan adınızı aldıktan sonra bir hostinge ihtiyacınız olacaktır. Hosting demek internet üzerindeki bilgilerinizin yer aldığı bir makine yani ana bilgisayar şeklinde tanımlanabilir. Bu bilgisayarlar normal bilgisayarlardan daha güçlüdür. Sürekli açık olması ve ihtiyaç duyduğu teknik donanımında eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekir. Bu durum hostinginizin kalitesini ön plana çıkaracaktır. Bu nedenle tercih yapmadan önce araştırmanız doğru olur. Cpanel lisans işlemi ise web sitenize erişimle ilgili güvenliği sağlar. Siteniz ne kadar güvende olursa bilgilerinizde, mağazanızda o kadar güvende demek olacaktır. Unutmamak gerekiyor ki bir web siteniz varsa bu sizin mağazanız olacaktır ve mağazanızda istediğiniz performansı alabilmeniz için mutlaka üst düzey bir çalışma yapmanız gerekir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir