Eczane Etiketi

Bir ilaç alınırken genelde neye yaradığını bilmezsiniz ancak kafanızda o ilaca dair birkaç fikir vardır. İlaç düzenli kullanılması gerekir aksi takdirde tedavi olma özelliğini kaybettiği gibi zehirde olabilir. Bunun için doktorunuzun size verdiği ilacı mutlaka kullanma talimatına uygun olarak almanız gerekir. Bunun için kafanıza göre değil doktorun önerdiği doğrultuda eczacınızın belirteceği şekilde kullanmanızda fayda vardır. Peki, eczanelerin bu süreçte ilaçların nasıl takibini yapması gerekiyor. Yani reçete üzerine yazılı olanları size nasıl aktarması gerekiyor. Bu teknik olarak bakıldığında ilaçla ilgili kullanımı eczanenin size belirtmesi gereken bir durum fakat yoğunluk bazen eczacınızın ilacın kullanımını atlamasına ya da eksik anlatmasına neden olabiliyor. İşte ilaç etiketi bu amaçla geliştirilmiş olan bir sistem. Eczane etiketi olarak da geçen bu sistemle birlikte ilacın kullanımı otomatik olarak etiket üzerine işleniyor ve bu sayede eczaneden ilacı alırken kullanımı eksiksiz bir şekilde alabiliyorsunuz.

İlaç tarifi etiket üzerinde yazdığı için daha sonraki kullanım sırasında da kafanızın karışmamasına imkan sağlanmış oluyor. Bazı ilaçların kullanım süresi çok uzun olduğundan dolayı yeniden alışta kafanız karışabiliyor. İlacın üzerindeki etiket ise bu durumun ortadan kaldırılmasını sağlarken size ilacın düzenli kullanımı detaylıca anlatılmış oluyor. Eczaneler bakımından baktığımız zaman tek tek hastaya anlatmaktansa bu şekilde bir yöntem sayesinde içerideki yoğunluğunda azaltılması sağlanabiliyor. Yani bir anlamda eczane hasta ilişkisinde yaşanan sorunun ortadan kalkması sağlanmış oluyor.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir