Erkeklerde Saç Dökülmesi

Sakal kaybı bazıları için genetiktir, bazıları için ise çeşitli koşullardan kaynaklanabilir. Sakalın sıklığını ve saç kalitesini etkileyen birçok faktör vardır. Ancak hormonsal nedenler başta gelir. Saç kökünü geliştirecek ve yoğunlaştıracak hormon eksikliği genellikle genetik yapıdan kaynaklanmaktadır. Erkeklerde saç dökülmesi ve sakal olmamasının en önemli nedeni budur. Saç ve sakal ekiminde benzer yöntemler uygulanır. Örneğin FUE yöntemiyle sakal ekimi, donör bölgeden yeterli miktarda saç kökü toplanarak köklerin hedef bölgedeki kanallara doğal açıya uygun olarak yerleştirilmesi işlemidir. Diğer yüz bölgeleri donör olabilse de, ense bölgesinden greftler genellikle başarılı bir ekim için daha iyi bir seçenektir. Sakal ekimi fiyatları saç ekimine göre biraz daha uygun olsa da aslında burada ekim fiyatını belirleyen şey ne kadar bir alana işlemin ne kadar bir greft ile yapılacağıdır.

Saç ekim merkezleri tüm bu işlemler öncesinde gerekli olan bütçe hesaplamasını yaparak en uygun sonuçların alınması konusunda önemli bir destek sağlamaktadır. Sakal ve sakal ekimi sonrasında başarılı sonuçlar için operasyon süreci çok önemlidir. Sakal ekimi öncesinde bir takım önlemler ve uygulama sonrasında da uymanız gereken kurallar vardır. Doktorunuz bu kurallar konusunda gerekli bilgileri size sağlayacak ve uymanız konusunda uyarılarda bulunacaktır. Saç ekim öncesinde ve sonrasındaki sürece ne kadar dikkat edilirse başarı oranı da o kadar yüksek olur.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir