Fussilet Vakfı

Allah insanlara hitap edebilmek amacıyla Kur’an’ı indirdi. Kur’an Arapça olarak gönderildi ve şu ayetle bildirildi. (Taha suresi 113. ayet) “Biz onu Arapça bir Kuran olarak indirdik…”  Kur’an’da insanın bilmesi ve sahip olması gereken tüm etkileyicilik mevcut ancak önemli olan şey onu okuyan kimsenin olmasıdır. Bunun için her Müslüman’ın Kur’an okuması ve öğrenmesi önemlidir. Kur’an okuyabilmek için çeşitli kaynaklar var bu nedenle Kuran okumak isteyenlerin bu kaynakları en güzel şekilde değerlendirmesi ve buradan alacağı bilgiler ve eğitimler neticesinde öğrenmesi önemlidir. Fussilet Vakfı ise Kur’an okumayı internetin gücünü de kullanarak daha kolay ve daha erişebilir hale getirdi. Vakıf henüz resmi olarak kurulmadan önce 2011 yılında Youtube kanalı üzerinden insanlara bu hizmeti vermeye başlamış ve Kuran öğrenmek isteyenlere kılavuzluk etmiştir.

2020 yılında resmi olarak kurulmuş olan vakfın amacı Müslümanların faydalanabilmesi ve Kur’an öğrenebilmesi için gerekli tüm desteği verebilmek. Bunun için internetten indirilecek olan Kur’an videolarıyla hizmet vermektedir. Fussilet Kuran Merkezi Youtube kanalı üzerinden takip edeceğiniz konularla bilgilenebilir ve var olan bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz. Müslüman olmanın en önemli şartlarından olan Kur’an, insanın yaşayış şeklinden tutunda ikili ilişkilerine varıncaya kadar hepsinde yol gösterici. Önemli olanın Kur’an’ı okumak olduğunu belirttik ancak okuduğunuz anlama ve doğru yönlendirmede çok önemlidir. Vakıfların genel amacına baktığımızda insanların faydasına yönelik işler çıkarmak ve bunu da hiçbir şekilde maddi çıkar ve kazanç elde etmeden yapabilmek. Fussilet Vakfı yıllardır insanlara dinini en güzel şekilde yaşaması konusunda gerekli olan desteği sağlıyor ve sağlamaya devam edecek.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir