Gmail Android Uygulamasında Outlook Hesabı Nasıl Eklenir

Google’ın yenilenen tasarımları gmail android uygulamasında outlook hesabı nasıl eklenir, tarzında merak edilen mobil uygulamalar  için sorular yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı. Android İşletim Sistemi’ni kullanan çoğu kullanıcı da bu uygulamalar arasında en çok Gmail uygulamasından yararlanıyor. Ancak bu uygulamada şikayet edilen bir konu daha bulunuyor. O da Gmail uygulamasına başka bir hesap eklenememesi. Artık bu sorun yavaş yavaş tarih oluyor. Çünkü Gmail üzerinden farklı e-posta adresleri de eklenebiliyor. Peki ama gmail android uygulamasında outlook hesabı nasıl ekleme yapabiliriz, gelin bu yeni uygulamayı birlikte öğrenelim.

Yeni güncelleme olan Gmail 5.0 sürümü, ister internet üzerinden olsun ister de Google Play üzerinden olsun indirilebiliyor. Asıl mesele ise farklı bir e-postayı Gmail’e eklemekten geçiyor. Yapılması gereken ilk işlem yükleme işleminden sonra hesap ekranı açmak. Bu ekranın en aşağısında ayarlar sekmesine dokunarak hesap ekleme bölümüne geliniyor. Daha sonra da hesap ekleye dokunuluyor. Burada kullanıcının karşısına 3 seçenek çıkıyor. Bu seçenekler arasında ikinci seçenek olarak yer alan Outlook hesabını eklemek için yer alan bölüm seçiliyor. Kullanılan e-posta adresi bu bölüme girildikten sonra da hesap türü olarak kişisel yani –IMAP seçeneğine tıklanıyor. Daha sonra da bir şifre ekranı açılıyor. Burada kullanıcılar hesabın şifresini değil de uygulama parolasını girmesi gerekiyor. Parola işlemleri sorunsuz bir şekilde halledildiği zaman da doğrudan hesap Gmail uygulamasında aktif hale geliyor.

 

alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir