Gümüş Kolye

Gümüş belli ve sabit bir ayardadır ve gümüşün ayarı Uluslararası olarak belirlenmiştir. Bunun için kendi değerinin altında olan bir takıdan gümüş olarak bahsetmek doğru olmaz. Gümüşü altından ayıran en önemli özelliği de budur. Altın birden fazla ayara sahip olabilir bunun içinde altının piyasa değeri sürekli artıp çıkar. Gümüş sadece 925 ayardır ve bunun altında ya da üzerinde olması söz konusu değildir. Bu nedenle örneğin gümüş kolye alacaksanız mutlaka ayarını kontrol etmeniz gerekir. Ayarını kontrol ederken mutlaka bir yerinde bu değerin yazıyor olması gerekir. Takınızı alacağınız yerde bunun size bilgisi verilir. Bazı yerlerde ise gümüş sertifikasıyla satıldığından dolayı gerçek mi, sahte mi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Gümüş pek çok takıda ve eşyada kullanılan değerli bir madendir. Gümüş bileklikler bunun için her zaman kıymetli ve değerli olarak bilinir. Ancak bu değer alırken ortaya çıktığı için satarken aynı paraya satabilmeniz mümkün değildir. Altın alım ve satım işleminde size kar ettirebilir. Fakat gümüşte böyle bir şey söz konusu değildir. Örneğin gümüş küpe aldınız bunun için ciddi para ödediniz ancak satmak istediğiniz zaman bu küpeyi alabilecek hiç kimseyi bulamazsınız. Bu nedenle gümüş bir yatırım aracı olarak değerlendirilmez. Amacı şıklığın ve zarafetin ön plana çıkarılması ve kıyafetin tamamlayıcısı olmasıdır. Bunun dışında gümüşten çok fazla bir şey beklemek doğru olmaz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir