Gündem

Kredilerde kurallar BDDK tarafından belirlenirken her kredinin de kendisine göre belli bir maksimum geri ödeme yani vade sınırlaması oluyor. Bunun için size sunulan teklifler doğrultusunda kredi kullanabilirsiniz. Kredide vade ne kadar kısa olursa ödeyeceğiniz faiz oranı o kadar düşüyor. Ancak bununla birlikte geri ödeme miktarında da artış oluyor. Devlet bu düzeni sağlayabilmek için insanların maaşına oranla kredi imkanı sağlıyor. Dolayısıyla maaşınızın belli bir oranından sonrası için kredi alamıyorsunuz. Örneğin ev alırken konut kredisi kullanacaksanız öncelikli olarak eksper evinize geliyor ve inceleme yapıyor. Evin belli bir oranına kredi verilirken geri kalan kısım ise teminat olarak sizde bırakılıyor. Dolayısıyla bankalardaki mantık para ile para kazanabilmek.

Söz konusu piyasalar olduğu zaman gündemin çok hızlı bir şekilde değişebildiğine hepimiz şahit olabiliyoruz. Bunun içinde doğru hamleleri yapmak faiz alırken de faiz öderken de dikkatli hareket etmeyi gerektiriyor. Bunun için işi profesyonel bir şekilde idare edebilmek önemli. Ya da ben garanticiliği seviyorum diyorsanız o zaman altın en karlı olan yatırım araçlarının başında geliyor. Altının geçmişine baktığınız zaman hiçbir dönemde zarar etmediğini görebiliyoruz. Hatta işler ters gitmiş olsa bile dövizdeki yükseliş doğrudan altına yansıya biliyor. Bunun içinde mutlaka yatırımı doğru kanallar üzerinden uzun ve kısa vadeli şekilde değerlendirmek gerekiyor. Uzun vadede en iyi çözüm elbette ki altın oluyor.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir