Güvercin İlaçları

Evcil bir kuş besliyorsanız beslenmesine dikkat etmeniz gerekir. Hangi kuşun ne yediğini bilmiyorsanız bu durum kuşunuz için sancılı ve sağlıksız olabilir. Bu nedenle ilk kez bir kuş besleyecekseniz bu işi ciddiye almalı ve gerekli bilgiyi alabilmek için bir veterinere danışmalısınız. Veterinere sormanız gereken ilk şey kuşunuzun cinsi ve bu cinsin genel olarak nelerden hoşlandığıdır. Veterinerlerin işleri hayvanlar olduğundan dolayı hangi kuş turunun nasıl bir beslenme ve yaşam şeklinin olduğu konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir. Kuşunuzun ne yemesi gerektiğini öğrendiğinizde düzenli beslenmesine mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Sağlıksız beslenen bir kuşun hastalanma ihtimali yüksek olacağından bazı durumlarda hassas bedenleri üzerindeki bu baskıyı kaldıramaz. Bu nedenle örneğin Muhabbet kuşu yemi seçecekseniz öncelikli olarak nasıl bir yem almanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Kanatlı vitamin ilaçları kuşlarınızı kendini iyi hissetmediği durumlarda takviye olarak verilebilir ve kuşunuzun iyi olmadığını kendinizde hissedebilirsiniz. Kuş sürekli hareketli olacağından dolayı hastalandığında bu enerjilerini kaybedeceklerdir. Doğal olarak kafesin içinde ya da dışında sürekli hareketli ve sesli olan kuşunuz artık kendinden beklenen performansı gösteremeyecektir. Güvercin ilaçları kuşun tedavi sürecinde çok önemlidir. Kafanıza göre alamayacağınız içinde mutlaka veteriner kontrolünde almanız doğru olacaktır. Sonuç olarak bu dünyanın en güzel ve en masum canlıları beslenme konusunda tamamen sizin fikirlerinize ve ona sunduğunuza göre hareket edecektir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir