Haber

Ne demiş şair? İstanbul’u dinliyorum gözlerim kapalı. Evet, İstanbul’u kesinlikle dinlemek ve dinlediğinizi anlamak gerekiyor. Çünkü dünyanın hiçbir ülkesinde sahip olamayacağınız güzellikler ve çirkinlikler İstanbul’da yaşanıyor. Çirkinliklerden kastımız gördüğümüz haberler. Yani bugün hangi iletişim aracını açmış olsanız İstanbul’da yaşanan olayları görmeniz mümkün, çünkü İstanbul sadece Türkiye’nin göz bebeği değil aynı zamanda dünyanın gözlerinin de üzerinde olduğu stratejik bir şehir. İstanbul’u dinlemeniz onu anlamanızı sağlar, çünkü şehrin öyle bir yapısı vardır ki hani her milletten insan burada sözünü adeta doğru çıkarır.

Her insanın kendince bir fikri, bir görüşü, bir isteği ve yaptıkları var. Bunun için İstanbul’da yaşamak durumundaysanız insanına da alışmak ve onu anlamak zorundasınız. İşte şairin dediği aslında İstanbul’u dinliyorum sözü de buradan kaynaklanıyor. Yani İstanbul’u dinlerken aslında insanları dinlemeniz gerekiyor. Aksi takdirde yaşamınız içerisinde birçok hatayla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. İstanbul’u farklı yapan özelliklerinden birisi de havasıdır. Sabah güneşle kalktığınız bir havada öğlen yağışla devam edebilirsiniz. Bunun için İstanbul hava durumu mutlaka takip edilmesi gerekir. Aksi takdirde yaptığınız uzun bir ulaşım sonunda yağmur altında kalabilirsiniz. Havasının yanında trafik haberlerini de es geçmemek gerekir. Çünkü İstanbul dünyanın en karmaşık en kalabalık trafiğine sahiptir. Kornayla haberleşen insanlar ve sürekli bitmek bilmeyen yeni yollar şehri bilmeyen insanların en çok kafasını karıştıran sorunların başında gelir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir