Işıklı Tabela

Tabelanın amacı firmaların daha fazla insan tarafından tanınmasını sağlamak ve bu sayede mağazanın satışlarının artırılmasını hedeflemektir. Tabela hazırlanırken farklı aşamalardan geçer, özellikle ışıklı tabela hazırlanacaksa bu durumda tabelanın içerisinde aydınlatma sisteminin olması gerekiyor. Bu sayede tabela çok uzun mesafeden bile görünecektir. Tabelalar sektöre göre farklı tasarımlara ve modellere sahip olabilir. Örneğin kurum, AVM ya da hastane gibi yerlerde kullanılan totem tabela sayesinde daha uzaktan fark edilme mümkün olur. Totem tabelaların özelliği estetik açıdan kuruma yakışır bir imajı ortaya çıkarmasıdır bu nedenle de totem tabelalar fiyat olarak daha pahalıdır.

Tabelalar sektörlere göre belirlenir ve bazı sektörlerdeki tabelalarda sınırlamalar söz konusudur. Özellikle eczane tabelası mutlaka belli ölçulerde olması gerekir. Tabela üzerine adres bilgileri, logo, iletişim bilgileri ve firmanın adı yazılabilir. Bunun için tabelanın mutlaka uygun bir tasarıma sahip olması gerekir. Uygun tasarıma sahip olmayan tabelanın çekici olmayacağı gibi firma imajına da zarar verecektir. Bu nedenle tasarımcınızı ve tabela imalatçınızı mutlaka en iyi şekilde seçmeniz gerekir. Kısacası tabela bir firmanın görünen yüzüdür ve bunun içinde firmanın prestijine yakışır bir görünüme sahip olması gerekir. Kullanılan renkler ve kalite tabelanın uzun yıllar boyunca bozulmadan kalmasını sağlamak zorundadır. Eğer firmanız için tabela seçimi yapacaksanız önce model araştırmasına gitmeniz ve sektörunuze uygun olan bir modeli seçmeniz gerekir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir