Kime Denir

Hayatımız öyle komik olaylarla geçiyor ki bazen konuştuğumuz dilde ne dediğimizi kendimiz bile bilmeyiz ya da ifade edemeyiz. Mesela siz hiç düşündünüz mü neden kayınço denilmiş, ya da kuzen ne demek? İşte hayatımızda kullandığımız o kadar çok kelime var ki anlamını bilmesek bile ne demek olduğunu biliyoruz. Ancak bazılarının araştırmacı ruhu kime denir? Sorusunu her zaman merak etmiştir ve araştırmıştır. Bunun için ise en ideal zemin elbette ki internettir. İnternette merak ettiğiniz tüm bilgilerin yanıtlarını bulabiliyorsunuz. Bu da sizin kelime dağarcığınızı ve bildiğiniz kelimelerin anlamlarını fark edebilmenizi sağlıyor.

İnsanın kültürlü olması çok önemlidir. Ancak bu kültür sadece eğitimden ibaret olmamalıdır. Okulda aldığımız eğitim hayatımızın belli dönemlerinde ihtiyacımız olurken bazı bilgiler var ki onların günlük yaşamımız içerisinde sürekli olarak ihtiyacımız olabiliyor. Sözü uzatmadan burada şundan bahsetmek istiyorum ki konuştuğumuz dilde neyin ne anlama geldiğini bilerek söylediğimiz de karşılığının tam yerini bulmasını sağlayabiliriz. Bunun dışında kullanımlar yersiz olacağından dolayı karşınızdakinin de anlamamasına neden olabilir. Konu Türkçe olduğunda mutlaka iki kere düşünüp konuşmak gerekiyor. Çünkü bilmeden konuştuğumuz bir kelimenin anlamı gerçekten bizim anlatmak istediğimiz şeyin çok daha uzağında kalabiliyor. Bu da sizi içinde bulunduğunuz sarmalda daha komik bir hale dönüştürebiliyor. Madem elinizin altında internet gibi büyük bir araç var o zaman ondan istifade etmesini de çok iyi bilmek zorundasınız.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir