Kredi kartı başvurusu

Hayatınızda ilk kez bir kredi kartı alacaksanız o zaman aşağıda bahsedeceğimiz hususlara dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kredi kartı mantıklı kullanılması halinde size büyük destek sağlarken manasız ve gereksiz harcamalar sonrasında sizi gerçekten de bir borç batağına kadar sürükleyebilir. Hazırsanız sizi makalemizin devamını okumaya davet ediyoruz. Kredi kartı başvurusu internet üzerinden ya da bankaya giderek yapılabilir. İlk kez seçim yapacağınız için hangi bankadan alacağınıza emin olamayabilirsiniz. Bazı bankalar kart aidatı alırken kartını kullandığınız için size kart aidatı ödeyenlerinde olduğunun altını çizebiliriz. Bunun için doğru kartı bulabilmek çok önemlidir. Kart seçiminiz bir anlamda sizin yaşam tarzınızla alakalı olabilir.

Kredi kartı başvuru işlemini yukarıda bahsettiğimiz kanallar vasıtasıyla yapmanız halinde çalışan biriyseniz size kredi kartı gönderilmemesi için hiçbir neden yoktur. Ancak kart limitleri genellikle maaşlara ve harcamaya göre belirlenir. Düzenli ödemeler yaptığınızda ve maaşınızın yüksek olması halinde kredi kartı limitiniz de yüksek olacaktır. Yüksek olan limitte bir başkasından borç almadan daha pahalı bir eşyanızı rahatlıkla satın alabilirsiniz. Peki, kart limiti neye göre belirlenir. Kart limitiniz belirlenirken ilk yılın sonunda aylık gelirinizin 2 katını sonrasındaki yıllarda ise 4 katını aşmayacak bir şekilde belirleme yapılır. Geliriniz tespit edilememesi halinde ise toplam limit birinci yılda asgari ücretin 2 katı sonrasında katı olur. Bunun talebini de bankaların müşteri hizmetlerini arayarak bu sureler içerisinde kendiniz yapabilirsiniz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir