Kredisiz Ev Sahibi Olmak

Ev alırken ince eleyip sık dokursunuz özellikle de bir banka kredisiyle ev alınacaksa bu durumda işler biraz daha kızışacaktır. Bunun için insanlar banka kredisiyle ev almaktan her ne kadar çekiniyor olsa da yine de mecburen bu sisteme dahil olmaları gerektiğini düşünürler. Bankadan alınacak kredinin faizini düşündüğünüzde ciddi bir yükün altına girmiş olursunuz ancak 1991 yılında ortaya çıkmış olan Eminevim sisteminde böyle bir durum söz konusu değildir. Kredisiz ev almak isteyenler bu sisteme dahil olarak banka faizi ödemek istemezler. Yapmaları gereken ise ilk girişte belli bir miktarı sisteme ödemeleridir. Sisteme ödenen para sistemin bir garantisi olacağından dokunulmaz ve çıkılmak istendiğinde geri iade edilmez.

Sistem kura şeklinde çalışır ve kura size çıktığında talebiniz kadar para size ödenir. Bu ilk yılda çıkabilir 5. Yılda da yani tamamen şansınızla alakalı bir durumdur. Kredisiz ev sahibi olmak olarak değerlendirilen bu sistemi anlayabilmek için bayanların sürekli yaptığı gün mantığını düşünmek doğru olacaktır. Sistem aynısı gibi işliyor. Yani bir güne giriyorsunuz ve kura size ne zaman çıkarsa toplu paranızı ona göre alıyorsunuz. Kısacası sistem size bir ev vermiyor. Ancak çekilen kura size ne zaman çıkarsa o zaman içerisinde gösterdiğiniz ev alınıyor ve siz yine ödemelerinizi ona göre yapıyorsunuz. Kredisiz ev sisteminde güzel olan şey ise banka faiziyle uğraşmıyor olmanızdır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir