Kripto Para

Bitcoin madenciliği, Bitcoin işlemlerini bloklar halinde toplama ve ardından bu blok için bir hash oluşturma sürecidir. Yeni bir işlem bloğu için karma üreten ilk kişi olma yarışında, bilgisayarları madencilik düğümleri olarak bilinen kullanan madenciler tarafından gerçekleştirilir. Bitcoin’de yer alan bloğu gruplanmış bir işlem koleksiyonu olarak düşünün. Bir blok oluşturmak için birkaç şeyin olması gerekir. İlk olarak, bir madencinin bir işlemin mümkün olduğunu doğrulaması gerekir. Bu, ağ üzerinden bir şey satın almak için BTC kullanan kişinin işlemi tamamlamak için yeterli paraya sahip olup olmadığını kontrol ederek yapılır.

Alıcının satın alma işlemini tamamlamak için yeterli paraya sahip olduğunu belirleyerek bu işlemin mümkün olduğunu doğruladıktan sonra, madenci bir blok oluşturmak için bir grup meşru işlemi bir araya getirir. Bitcoinler, ilk madencinin bir işlem bloğunda bir hash oluşturması için bir ödül olarak yaratılır. Kazanan madencinin Bitcoin cüzdanına yeni Coin’ler eklenir ve bunları ağdaki diğer kullanıcılarla takas etmek ücretsizdir. Şu anda Bitcoin 21 milyon ile sınırlandırılmış durumda ve tahminler son Bitcoin’in çıkarılmasının 2140 yılına kadar olmayacağını göstermiştir. Bitcoin düğümleri dört kategoriye ayrılabilir: madencilik düğümleri, hafif düğümler, tam düğümler ve süper düğümler.  Kısacası Bitcoin Kripto para olarak bilinir ve şu an dünyanın bir çok ulkesinde önemli bir piyasa ve pazar konumuna da gelmiştir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir