Kuran Oku

Bu yıl cumalar kapısını yüzümüze kapattı, Kabe bana gelmeyin artık diyor, evinize dönün evi düzeltin öyle gelin diyor. Kudüs, Medine-i Münevvere,  bu sene gelmeyin bana evinize dönün diyor. Bilim adamları yaşadığımız bu süreçle ilgili hatta hiçbir dine inanmayan Çinli profesörler bile evde kal diyor. Bizde makalemizin başında şunu özellikle belirtiyoruz ki evde kalın ve şu mübarek günde zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için Kuran okuyun.  Bu yıl öyle mübarek bir Ramazan geçiriyoruz ki bu zamana kadar böyle bir olayı yaşayan bir Müslüman yok. Bunun için bu hassas dönem içerisindeyken sure okuyarak bulunduğumuz boş zamanlarımızı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.

Ramazan ayının ortasında geldik ve bu zamana kadar iyi bir değerlendirme yapamamışsak o vakit bundan sonra kalan zamanı en iyi şekilde değerlendirmek gerek. Cüz okuyarak ve ibadet ederek geçireceğimiz bu zamanlarımızı kaliteli hale getirmekte bizim elimizde. Allah bu sene bize böyle doğal bir afet bir musibet gönderdi ve bizde bu zamanı ne kadar faydalı ve İslam açısından önemi bir hale dönüştürebilirsek bizim için bir o kadar faydalı olacaktır. Kısacası zamanı en iyi şekilde değerlendirmek bizim diğer yaşamımızda bizi ağırlayacak ve bizi mutlu edecek en güzel duygudur. Zaman hızlı akıp geçiyor ve bu geçen zamanı kendi aleyhinize çevirebilmek sizin için en doğru olanıdır.

Referans : https://dinirehberim.com

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir