Mide bypass ameliyatı 

Mide ameliyatları konusunda merak edilen en önemli soruların başında bu işlemin riskinin olup olmadığıdır. Her cerrahi işlemde olduğu gibi tüp mide ameliyatında da risk söz konusudur. Ancak bu riskler apandisit ve safra kesesi ameliyatlarından farklı değildir. Bu nedenle öncelikli olarak doğru bir merkezin ve doktorun seçilmesi gerekir. Bu alanda uzman olan bir doktor başarılı sonuçlar alarak kilo probleminin ortadan kaldırılmasını sağlar. Mide bypass ameliyatı fazla kilolardan kurtulmak için yapılıyor olsa da aslında en önemli nedenleri arasında kilonun neden olabileceği problemlerin yaşanmaması ve ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Örneğin aşırı kilolu olmak şeker hastalığı, tansiyon ve kalp hastalıklarına neden olabilir ve bu hastalıkların ölümcül sonuçlarının olması mutlaka müdahale edilmesi gerekliliğini ortaya çıkarır.

Gastrik bypass ameliyatı ya da mide ameliyatı ile birlikte istenilen başarılı sonuç ortaya çıkarılabileceği gibi kişinin yaşam konforu da yüksek olur. Mide ameliyatı herkese yapılmaz. Bunun için belli şartların mutlaka yerine getirilmiş olması gerekir. Örneğin kişinin vücut kitle endeksinin 40’ın üzerinde olması ve yapılan diyet ve spora rağmen kilo verilemiyor olması gerekir. Tecrübeli bir doktor tarafından yapılan ameliyatın sonrasında da birtakım problem meydana gelebilir. Örneğin mide kaçakları ilk 2 ay içerisinde en önemli risklerin başında gelir. Bunun için 20 günlük süreçte beslenme konusuna dikkat edilmesi şarttır. Mide ameliyatının uygulama süresi yaklaşık olarak 45 dakikadır. Tüp mide operasyonlarıyla ilgili olarak https://www.drhasanerdem.com/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir