Mobil Okey Oyna

Dünyada en çok oynanan oyunları saymanız istendiğinde eminiz ki pek çoğunuzun aklında okey oyunu geçiyor. Çünkü bu oyunun hem arkadaşlarla oynanıyor olması hem de kazanabilmeniz için konsantrasyonunuzu masaya veriyor olmanız oyunu keyiflendiriyor ve renklendiriyor. Okey oyununun kendi içerisinde bir jargonu var ve oyuncuların mutlaka bu jargona uyması gerekiyor. Örneğin çifte ne zaman gidilmeli ve gidildiğinde eşinize bunu nasıl anlatmanız gerektiği, ya da tek taşa kaldığınız da ne yapmanız gerektiği gibi sayılabilir. Okey eskinden mutlaka arkadaş bulunarak ya da kahve köşelerinde oynanan bir oyunken teknolojinin gelişmesi beraberinde okeyi de internete taşımıştır. Pek çok kişi nette okey oynayarak kahvehanelerden de uzak kalmaya çalışıyor. Çünkü bu tarz yerlerin insanı durağanlaştırdığı ve düşünmesini de etkilediği biliniyor.

Mobil okey oynadığınızda ise sınırınız yok yani işinizdeyken ya da evinizdeyken oynayabiliyorsunuz. Oynadığınız her oyunda keyif almanız mümkün çünkü gerçek bir okey oyunundan ne bekliyorsanız aynı hissiyatı yaşayabiliyorsunuz. Cepte okey oynamak size zaman kazandırabiliyor. Yani hem yapmanız gereken işinizi, yolculuğunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz hem de oyundan kopmamış oluyorsunuz. Elbette ki okey oyunu bu kadar bağımlılık yapması gerekmiyor asıl mesele boş zamanlarınızı nasıl değerlendirebilirsiniz sorusunun yanıtını daha kaliteli olarak güncelleyebilmek. İşte oyunların gerçek manada yapabildikleri de insanların zamanlarını kaliteli hale getirebilmesi konusunda fayda sağlıyor. Kısacası oyun gerçekten de iyi bir zaman geçirme aracı diyebiliriz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir