Muhabbet Kuşu Beslenmesi

Kuşlar ne kadar düzenli ve kaliteli beslenirse yaşam kaliteleri ve süreleri de o kadar uzun olur. Örneğin muhabbet kuşu beslenmesini yaparken onun alışık olmadığı yiyecekleri yemesi, sindirim sistemi bozukluğuna neden olacağından dolayı hastalanmasına neden olabilir. Bir muhabbet kuşunun estetik güzelliğini ve size olan hayranlığını göz önünde bulundurduğunuzda ise sizin yanlış beslenmeniz neticesinde ölmesi çok can sıkıcı bir durumdur. Tahmin ediyorum ki birçok muhabbet kuşu besleyenin bu kuşlar hakkında çok fazla bilgisi yok. Yapılan şey ise satın alındıktan sonra kafese konup evin en güzel köşesine bırakmak. Oysaki bu kuşlar kendi doğaları gereği yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Onlarla konuşmak ve onlara sevginizi aktarmak onu daha mutlu edeceği gibi size olan bağlılığını da artıracaktır.

Muhabbet kuşları insana çok kolayca alışabilen kuş türleri arasında bulunur. Onunla ne kadar kaliteli ve uzun zaman geçirebilirseniz eğitiminiz sırasında da zorlanmazsınız. Bazı muhabbet kuşları konuşabilme özelliğine sahiptir. Bunun içinde konuşabilmesi için bazı kelimeleri ona sürekli tekrar etmeniz gerekir. Seçtiğiniz kelimeler onun rahatça söyleyebilmesi için önceden çalışılmalıdır. Kelime sayısı zaman içerisinde çoğaltılabilir, ancak muhabbet kuşu cinsiyeti konuşma konusunda oldukça etkilidir. Muhabbet kuşu forum sitemiz içerisinde merak ettiğiniz tüm bu konuları ve bu kuşlara nasıl bakılması gerektiği konusunda detaylı bilgiler verilmiştir. Sitemizde üyelerle konuşabilir ve onlara merak ettiğiniz soruları sorarak yanıtlarını alabilirsiniz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir