OCA Temizleme

Elektronik cihazların tamir işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus ana parçanın kasadan güvenli bir şekilde ayrılmasını sağlamaktır. Bunun için herhangi bir cihazın tamirini gerçekleştirecekseniz öncelikli olarak usulüne uygun ve dikkatli bir şekilde sökmeniz gerekir. Örneğin cep telefonunuzun ekranı kırılmış ya da çizilmişse bu durumda önleminizi almanız gerekir. Bunun için OCA temizleme sprey kullanabilirsiniz. Spreyin amacı ürünün üzerine sıktıktan sonra kolayca ayrılmasını sağlamaktır. Bu sayede ürüne zarar vermeden açmış olursunuz. Buz edici sprey olarak satılan bu ürünlerin özellikle servis hizmeti veren firmaların büyük yardımcısı olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor.

Adaptör açıcı sprey sayesinde bozulan ve onarılması gereken bir adaptör rahatlıkla açılarak sorun tespit edilip, onarılıp tekrar ilk haline dönüştürülebiliyor. Teknoloji sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde ve bu değişimde bizi oldukça zorluyor. Bir şarj cihazından tutunda cep telefonunun her modeline kadar seçici ve kaliteyi ön planda tutmamız gerekiyor. Sitemizi ziyaret ettiğiniz de bu ürünlerin farklı çeşitlerini de görebileceksiniz. Çünkü açıcı görevi yapan bu spreyler çeşitler bakımından da oldukça zengin. Açılması gereken parçanın özelliğine göre spreyin içeriği de değişiklik gösterir. Yani plastik bir parçanın açılmasıyla farklı madde içeren bir parçanın açılması aynısı değildir. Bunun için başvurulan yöntem ve ekipmanlar farklılık gösterebilir. Kısacası tamir her ne kadar ikinci planda düşünülse de bugün halen bizim için çok değerli konumda.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir