Organik Kedi Kumu

İlk kez evde kedi besleyecek olanların merak ettiği pek çok soru vardır. Bunlar arasında belki de en çok merak edilen kedilerin tuvalet eğitimleri ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kedi kumunun nasıl olması gerektiğidir. Kediler içgüdüsel olarak tuvalet konusunda çok hijyenik olan canlılardır. Bu nedenle bir kedinin tuvalet eğitimini alabilmesi çok kolaydır. Eğer ilk kez kedi besleyecekseniz o zaman işe işinize yaracak organik kedi kumu seçerek başlamanız gerekiyor.

Kaliteli bir kedi kumunun nasıl olması gerektiğini ise şu şekilde açıklayalım. Kaliteli kedi kumları topraklanır ve bu sayede temizliği de çok daha kolay bir şekilde yapılabilir. Günde bir kez kedinin tuvalet ihtiyacını giderebileceğini düşünürsek temizlik önemli bir konudur. Kumun anti bakteriyel özelliğe sahip olması ise dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur. Kumdaki bu özellik sayesinde kedilerde gerekli hijyende sağlanmış olur. Kedi kumunun mutlaka suyu emebiliyor olması gerekir. Bu sayede kokuyu kendi içerisinde saklar ve içeride koku oluşmasını önler. Kedi kumun doğal olması gerekir. Kedinin sağlığı açısından doğal kumlar zararsızdır. Bigcat sitemiz içerisinden seçeceğiniz doğal, yüksek emici özelliğine sahip, koku yapmayan kedi kumları sayesinde kedinizin daha mutlu olabileceği ortam oluşturmasına yardımcı olursunuz. Doğal olan kedi kumları kedinizin vücut sağlığına zarar vermez ve bu sayede onu istenmeyen hastalıklardan da uzaklaştırmış olursunuz. Alacağınız kumun ne ince ne de kalın olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir