Otomatik kapı motoru

Otomatik kapılar farklı model ve tasarımlara sahip olarak üretiliyorlar. Özelliklerinin yanı sıra kolay kullanımlarından dolayı memnuniyet her zaman otomatik kapılar sayesinde mümkün olacaktır. Kapılar farklı modellerde üretilirken aynı zamanda montajı yapılacak olan kapı ihtiyaç olan bölgeye göre seçilmiş olması gerekiyor. Yoğun giriş ve çıkışların olduğu yerlerde fotoselli kapıların kullanılması giriş ve çıkışların daha kontrollü bir şekilde gerçekleşmesi sağlanmış olur. Otomatik kapı motoru seçilen kapının özelliğinin yanı sıra kapının ne sıklıkla kullanıldığını da etkilemektedir. Örneğin bahçe kapısı herkesin gelip girebileceği bir alan olmadığından dolayı bahçe kapı motoru ona göre hazırlanmıştır.

Bunun yanı sıra garaj kapısı 7/24 işlevini sürdürmüş olacağından dolayı, hem kapının büyüklüğüne hem de kapının kullanımına göre garaj kapı motoru tercih edilmesi gerekir. Otomatik kapı sistemlerinde model kadar önemli olan konulardan bir tanesi de kurulum işlemidir. Çünkü otomatik kapınızın algılama sistemlerinin doğru montaj edilmesi şarttır. Algılama tam olarak gerçekleşmiyorsa bu durumda motorun güçlü olması ya da kapının büyük olması hiçbir şey ifade etmeyecektir. Sistemin kendi içerisinde de özelliklerinden bahsetmek mümkün ancak bu donanımlar isteğe göre şekillendirilebilir. Örneğin elektrik kesilmesi halinde kapı kendi emniyetini alabilir ve kapının açılması manüel olarak yapılabilir. Bazı motorlarda bulunan güç enerjisi sayesinde elektrik kesik olsa bile belli bir sure boyunca kendi enerjisini kullanabilir. Her sektörde olduğu gibi otomatik kapı sistemlerinde de teknoloji son derece yüksektir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir