Oyun Bilgisayarı

Hiçbir şey, bilgisayarınızı açmaktan ve ardından gerekli programları başlatmaya veya açmaya çalışırken dakikalarca beklemekten daha sinir bozucu olamaz. Kendinize bilgisayarım neden bu kadar yavaş çalışıyor? Diye soruyorsanız, bilgisayarınızın hızını artırmanın bir takım kolay yolu vardır. Dizüstü bilgisayarınızın olması gerekenden daha yavaş çalışmasının basit bir nedeni, yazılımınızın güncel olmamasıdır.

Virüsler veya diğer kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayarınızın yavaş çalışmasına ve hatta güvenliğinizi tehlikeye atmasına neden olabilir. Böyle bir durumda özellikle oyun bilgisayarı ciddi anlamda bir yavaşlama sağlayacaktır. Windows, önceden yüklenmiş kendi güvenlik sistemi ile birlikte gelir, ancak piyasada bir ücretsiz ve ücretli antivirüs paketleri de vardır. Çoğu kişisel kullanıcı, ücretsiz antivirüs yazılımının tüm ihtiyaçlarını karşıladığını düşünür, ancak bir firmaya ait bilgisayar kullanıyorsanız tam kapsamlı yazılım daha iyi bir seçenek olabilir. Virüsler, bilgisayarınızdan kaldırılmasını istediğiniz tek şey değildir. Gereksiz dosyalar ve programlar da yer kaplayabilir ve makinenizi yavaşlatabilir. Silmek isteyebileceğiniz bazı erişilmesi zor dosyalar da var. CCleaner gibi ücretsiz programlar, bilgisayarınızın önbelleği, tanımlama bilgileri ve geçici dosyalar gibi şeyleri temizlemek için kullanılabilir. Bazı kullanıcılar sabit disklerini neredeyse tamamen boş tutmayı ve günlük çalışmaları için Google Dokümanlar gibi web uygulamalarını kullanmayı tercih ediyor. Bu herkes için pratik olmayabilir, özellikle her zaman internete bağlı değilseniz. Sonuç olarak bilgisayarınızı ne kadar hızlı hale getirebilirseniz bu oyun oynarken de takılmamasına neden olacaktır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir