Peeling nasıl yapılır

Bu makalemizde kadınların en çok merak ettiği konular arasında yer alan kimyasal peeling nasıl yapılır ve nedir? Sorusunun yanıtını verelim istedik. Bu sayede uygulamayı bilen ancak ne demek olduğu konusunda fikri olmayan bayanlarında bilgilendirilmiş olmasını sağlamış oluruz. Kimyasal peelingler, hasarlı cilt hücrelerini soymak için kullanılır. Bu soyma işlemi sayesinde cilt kendisini yeniler ve daha sağlıklı cildi ortaya çıkar. Peeling işlemi yapılırken farklı türlerde uygulama yapılabilir. Hafif, orta ve derin peeling cildin ne durumda olduğu ile kararlaştırılabilecek bir durumdur. Peeling uygulaması mutlaka onaylı bir dermatolog, plastik cerrah, lisanslı sağlık hizmeti veren merkez ve eğitimli cilt bakımı uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bu sayede işlem çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Makyaj fikirleri denildiğinde akla ilk gelen uygulamalar da arasında yalnızca peeling değil aynı zamanda Hydrafacial nedir? sorusu da vardır. Bu iki uygulamanın ortak noktası cildin yenilenmesini ve daha pürüzsüz bir hale getirilmesini sağlamak vardır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz hafif kimyasal peelingler fazla durma süresi gerektirmez orta ve derin kimyasal peelingler ise iki ila üç haftalık iyileşme süresi gerektirebilir. İşlem yaklaşık olarak 30 dakikadan 90 dakikaya kadar sürebilir. Burada sürenin belirlemesi ise yapılacak olan işlemle alakalıdır. Bunun için kişiye özel olan bu uygulama öncesinde neler yapılabileceğinin tespit edilmesi gerekir. Kimyasal peelinglerin maliyeti ise yapılacak olan işleme bağlı olarak değişiklik gösterir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir