Raspberry Nas kurulumu

1990’lı yıllarda geliştirilmiş bir programlama dili olan Python adını bir komedi gösterisinden almıştır. Çok yüksek seviyeli bir dil olarak bilinir ve makineler ile insan arasındaki köprünün kurulmasını sağlar. Makine teknolojisine yaklaşmak insan aklından uzaklaşmayı gerektirdiğinden aslında programlama dilini öğrenebilmeyi zor yapan en önemli faktördür. Bunun için program diline ihtiyacınız olduğunda bu işi en iyi şekilde yapanı bulmak zorundasınız. Teknolojide yapılabileceklerin bir sınırı yok. İnsan zekasını çalıştırdıkça yenilikler içerisine girmesi ve bu yeniliklerinde uygulandıkça daha fazlasını istiyor olması hayatımızı bazen kolaylaştırıp bazen de zorlaştırıyor.

Makine sistemleri geliştikçe güvenlik açıklarının da korunması gerekiyor. Bunun için VPN ile bağlantının güvenli hale getirilmesi önemli. VPN kurulumu yapılmış olan bir bilgisayara ağ ile bağlanıldığı zaman kimliğinizi şifreleyerek koruduğu için oldukça faydalıdır. Raspberry çocukların bahsetmiş olduğumuz programlama diline hakim olabilmelerini sağlayacak olan küçük bir bilgisayardır. Çocuğun bu alandaki gelişimini sağlamak ve zekasının daha farklı yönlere doğru ilerlemesini sağlayabilmek için Raspberry Nas kurulumunun yapılması bu sayede çocuğun gelişimine katkı sağlanmalı. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Python programlama dili sayesinde pek çok işlemi az bir kod satırı ile tamamlamak mümkün. Örneğin veri analizi, web uygulamaları ya da masaüstü uygulamaları bu program dili ile daha kısa sürede tamamlanabilir.  Bu da hem zamandan tasarruf hem de sistemin daha karmaşık bir hale dönüşmesinin önüne geçmiş olacaktır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir