Rüyalar

İnsan ruh ve bedenden oluşur. İnsanın ruhu bedeni evi gibi kullanır ve uykudayken bedenden çıkar sonrasında da tekrar bedene geri döner. Ölen insan için evi terk etmek yani bedeni terk etmek şeklinde tanımlama yapılabilir. Bunun için de ruh yeniden insan yaratılıncaya kadar bedene geri dönmeyecektir. Bu durum Ayet’te şu şekilde açıklanmıştır. “Allah insanın ruhunu ölüm esnasında ve uykudayken alır belli bir zamana kadar da yeniden bedene dönmesine izin vermez.” Bu ayeti ciddi anlamda düşündüğünüzde uykuyla olan bağın ne kadar önemli olduğunu da anlayabilirsiniz.  İnsan ruhu ne ölür ne de uyur. Gördüğümüz rüyalar ise bizim daha dikkatli düşünmemize bir nedendir.

Toparlayacak olursak ölen insanla uyuyan insanın ruhu aynı yere gidiyor ve birbiriyle buluşuyor. Dolayısıyla bu durum düşünen herkes tarafından rüya tabirlerini bir adım daha ön plana çıkarmak durumundadır. Bir araya gelen ruhlar birbiriyle konuşabilir ve birbirlerine bilgi aktarımı yapabilirler. Rüya yorumu yapabilmek ise kolay değildir. İnsanlar kendilerince rüyaları yorumlarken rüyadaki sembollerle günlük yaşam içerisindeki olaylar arasında benzerliğe bakılır. Bu ikisi arasındaki benzerliği kurabilenler rüyaları yorumlayabilirken kuramayanlar ise yorumlayamazlar. Bir insanın rüya gördüğü zaman ise bedenin dinlendiği ve ruhun rahatladığı andır. Bu da ruhun günlük olaylardan uzaklaşması demektir. İnsanın kafası bir şeylerle doluysa o zaman yine rüya görebilir lakin bu bilinçaltına yerleşmiş olan bir durum olduğundan dolayı tam olarak rüyadan bahsetmek söz konusu değildir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir