Saç Ekimi

Kaliteli olarak bildiğiniz o pahalı şampuanlara çok fazla para harcıyor, fakat televizyon reklamlarında gördüğünüz o sonuçları alamıyor musunuz? Hemen nedenini açıklayalım reklamlar müşterileri çekmek için tasarlandığından, televizyonda aşırı abartılı sonuçlar görürüz. Markalı şampuanlar ve saç kremleri için harcama yapmak yerine, bazı doğal yolları deneyebiliriniz. Saçlara parlaklık kazandırmak için aşağıda bahsedeceğimiz birkaç kolay ve basit yöntemi deneyebilirsiniz.

Yumurta saçlarınıza yumuşaklık kazandırır. Kuru veya kırılgan saçlarınız varsa, saçınızı nemlendirmek için yumurtanın beyazını kullanabilirsiniz. Bunun için yarım bardak yumurta akını temiz ve nemli saça uygulayın. 20 dakika bekletin ve soğuk suyla durulayın. Saç dökülmesinin en önemli nedeni kepek ve kaşıntılı saç derisidir. Bu nedenle, güzel ve sağlıklı saçlar için saçlarınızın temiz olduğundan emin olun. Sıcak su saçlarınız için iyi değildir, çünkü sıcak su saçınızdaki koruyucu yağları yok eder ve saçınızı kurutur kırılgan hale getirir.  Suyun sıcaklığını ayarlarken vücut sıcaklığınızdan biraz daha yüksek bir sıcaklık tercih edebilirsiniz. Parlak, yumuşak saçlar için 1 bardak günlük saç kremi ve 2–3 yemek kaşığı baldan oluşan bir karışım hazırlayın. Bu karışımı ıslak saçınıza eşit olarak uygulayın. 30 dakika bekletin ve iyice yıkayın. Bu karışım saçınıza harika bir parlaklık kazandıracaktır. Saçınız için kabartma tozu terapisini de tercih edebilirsiniz. Kabartma tozu ve biraz su solüsyon hazırlayıp saçınız uyguladıktan sonra 5 dakika bekleyin ve durulayın. Saçlarınızı korumaya yetecektir.

Referans : https://sachakkinda.com/

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir