Sandviç Panel

Binaların inşaat çalışmalarının tamamlanması sonrasında ortaya çıkan görünüm 4 adet dış cephe ve 1 adet çatıdır. Dolayısıyla bu cephelerin tamamının iyi bir ısı yalıtıma sahip olması gerekir. İyi bir yalıtıma sahip olan yapılar su, rüzgar ve benzer durumlara karşı dayanıklı ve korumalı olacaklardır. Bu yalıtımın yapılabilmesi için kullanılan malzeme cephe paneli olarak bilinir. Bu sayede inşaat sonrasında yapıda tam bir koruma elde edilmiş olacaktır. Uygulanacak olan çatı paneli binaya ve sisteme göre değişiklik gösterebilir. Bunun için doğru ürünün doğru alanda kullanılması gerekir.

Cephe panelleri içerisinde en çok tercih edilen sandviç panellerdir. Bu panel 2 katlı galvaniz arasında yalıtım malzemesinin bulunması şeklinde tanımlanabilir. Pratik kaplama özelliği sayesinde hızlıca uygulanabileceği gibi içermiş olduğu fayda bakımından da oldukça kullanışlıdır. Isı ve nem dengesinin sağlanması ve yapıya zarar verilmemesi için tercih edilirken ses yalıtımı konusunda da büyük bir avantajdır.  Yapının büyüklüğüne, konumuna ve ihtiyaca göre belirlenebilir. Cephe panellerini istediğiniz bir noktan başlatıp cephenin tamamını kapatabilirsiniz. Yeni yapılarda en çok dikkat edilen hususlar ısı ve ses yalıtımıdır. Kalabalık bir yaşam alanında onlarca insanın birlikte yaşıyor olması ses geçirmezliğini de ön plana çıkarıyor. Evinizdeyken bir başkasının sesinin sizi rahatsız etmesi ancak bu paneller sayesinde ortadan kaldırılmış olacaktır. Yapıların her yerinde uygulanan bu sistem size ciddi tasarruf sağlar.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir