Şekilli Yazı

Sürekli olarak ciddi olmak bir süre sonrasında insanı sıkıyor ve yorabiliyor. Bunun için bazen hayatımızda küçük değişikliklere yer vermeli ve bizden kimsenin beklemediği şeyler yapmamız gerekir. Bunun bize nasıl bir faydası olacak derseniz yaptığınız şeye göre değişir. Mesela psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmek istediğimiz de küçük dokunuşlarla yaşamımızı renklendirebiliriz. Mesela adınızı şekilli yazı ile yazmak bile size farklılık kazandırabilir. Herkesin yaptığının tam tersine bir şeyler yapıyor olmanız sizi fark ettirebileceği gibi insanlarında gülümsemesine neden olabilecektir. Örneğin şekilli harflerin hayatımızdaki yeri çok büyüktür. İşinizi yaparken bazen eğlence aracı bazen de pazarlama aracı olarak şekilli harfleri kullanabilirsiniz. Bu insanların dikkatini çekebilmek için çok önemlidir.

Özellikle sosyal medyayı yakından takip ediyorsanız şunu çok iyi bilirsiniz ki bu şekilde bir şey yaptığınız zaman insanların direk olarak dikkatlerini kendi üzerinize çekebilirsiniz. Bu size marjinallik kazandırırken değişik olmanın da getirisini hissedersiniz. Özellikle yaptığınız işi hesap ettiğinizde insanların sizi fark ediyor olması çok önemlidir. Bahsettiğimiz şey elbette ki harfleri boynunuza takarak gezmek değildir. Sosyal hesaplarınız üzerinde yapacağınız bu şekilde bir paylaşım siz farklı hale getirecektir. Şekilli nickler sayesinde insanlar sizi gördüğü zaman direk olarak anımsayacak ya da sizin adınızı renkli bir şekilde gördüklerinde daha fazla ilgisini çekebilirsiniz. Bunun size getirisi ise hesap edilerek yapıldığında yüksek olabilir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir