Sıcak Yolluk Kontrol Ünitesi

Teknoloji geliştikçe kullanılan malzemeler ve ürünler değiştiği gibi bu ürünlerin yapımında kullanılan malzemelerde değişip gelişmektedir. Günümüz teknolojisinde plastiklere şekil verilebilmesi amaçlılığıyla kullanılan sıcak yolluk kontrol ünitesi işçilik ve malzeme kazanımı sağlanabilmesi gibi birtakım avantajlar sağlamaktadır. Plastik enjeksiyon kalıpçılığında kullanılan bu sistem yüksek kalitede ürünler elde edilmesi noktasında oldukça önemlidir. Ürün alım isteğinin kısa olması aynı zamanda daha fazla iş çıkarılmasına imkan tanıyor ve işçilik giderleri de daha aza indiriliyor.

Dozajlama asıl ola maddenin içerisine katkı maddesi ekleme işlemine verilen isimdir. Bu ayar oldukça hassas olduğundan dolayı ölçüm yapılan cihazlarında hassas olması gerekir. Kalite arttıkça karışımında kalitesi artacaktır. Volümetrik dozajlama sıvı, karma, boya ve toz malzemelerin hacimsel bir şekilde dozajlanmasına verilen isimdir. Hammadde sürekli olarak değiştiği içinde bu cihazların sürekli olarak kalibre edilmesi gerekir. Gravimetrik dozajlama yapılarak hammaddenin değişime rağmen kalitesinin bozulmaması sağlanmış olacaktır. Kalite her üretim aşamasında dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Yani üretmiş olduğunuz her ürün bir diğerinin görüntü ve kalite bakımından aynısı olması gereklidir. Eskiden üretim insan gücü yoğunluklu yapıldığı gibi hassasiyet içeren işlerde de bu kalite ister istemez şaşırırdı. Bu cihazların sisteme ve üretime dahil edilmiş olması ise seri üretimi daha çok ön plana çıkarmış oldu. Bu nedenle sanayi de hatasız üretim ilk dikkat edilmesi gereken hususlar içerisinde yer aldı.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir