Şirket etkinlikleri

Organizasyonların amacı hedefe ulaşabilmek amacıyla bir araya getirilmiş insanların belli bir amaç doğrultusunda toplanmasıdır. Organizasyon ya da farklı bir ifadeyle etkinliklerin nedenleri birbirinden ayrı olabilir. Bunun için öncelikli olarak etkinliğin neyi hedeflediğini bilmek gerekiyor. Hedefiniz doğrultusunda hazırlanmış olan etkinlikten alacağınız yanıt hem daha hızlı olacak hem de daha faydalı olacaktır. Örneğin şirket pikniğini ele alalım. Bu pikniklerde personelleriniz kendi arasındaki iletişimi daha güçlü hale getirecek ve dolayısıyla bu da onların performansına doğrudan etki edecektir. Performansı yüksek olan çalışanlar ise size daha yüksek geri dönüşüm sağlayabilir. Şirket etkinliklerinin amacı da bu yönde daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilmek ve sadık müşteriler elde edebilmek için önemlidir.

Yapılacak olan organizasyonun amacına göre bir konsept belirlemek ise profesyonellik gerektirir. Örneğin AVM etkinliklerini düşünelim. Bu kendi başınıza yapabileceğiniz bir etkinlik değildir. Daha büyük bütçeyle ve daha fazla insanın geleceği göz önünde bulundurulmak zorundadır. Etkinliğiniz herkesi ilgilendiriyorsa o kadar insanı nerede buluşturacağınız, araçlarını nereye koyacakları, zamanı en güzel nasıl değerlendireceklerini çok iyi bilmeniz gerekiyor.  Bunları yapmadığınız surece etkinliğiniz bir fiyaskoya dönüşebilir ve karşılığını almaktan ziyade bu durum size eksi katabilir.  Organizasyonlarda seçilen mekan ve tarihte önemlidir. Mekan ve tarihi davetlilerinize nasıl duyuracağınız ve kaç kişilik bir katılım beklediğiniz önceden planlanmalı hatta davetiye de kişi sayısı bile belirtilebilmelidir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir