Sosyal Medya Yönetimi

Pek çok reklam veren mümkün olduğunca az başlangıç ​​yapmayı tercih ediyor. Doğal olarak bu durum reklam bütçeniz için ne kadar ayırmanız gerektiği konusunda size herhangi bir fikir vermiyor. Bu nedenle, Pr ajansı olarak her ay ne kadar harcayacağınıza karar vermenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını sizinle paylaşalım istedik. Reklamlarınızı test etmek için test bütçesi olabildiğince düşük olabilir. Ancak, performansı değerlendirmeniz uzun zaman alacak kadar düşük olmamalıdır.

Dijital pazarlama için test bütçesi belirlerken göz önünde bulundurması gereken faktörlerden biri, hedeflenmiş olan ortalama tıklama başına maliyettir. Ortalama olarak, performansı belirlemek için reklam grubu başına 100 tıklama çekmeyi hedeflemelisiniz. Elbette bu yalnızca hedeflenmiş reklamlar ve anahtar kelimelerle etkileşimi tam oluşturduysanız yararlıdır. Ulaşmak istediğiniz performans sonuçlarına göre bütçenizi ayarlayabilir ve kampanyalarınızı optimize etmeye devam edebilirsiniz. Hedefinizin sosyal medya yönetimi aracılığıyla her ay yüksek satış elde etmek olduğunu varsayalım, bunun size neye mal olacağını hesaplamanız gerekecektir. Reklamlarınızı başlatmadan önce, dönüşüm izlemeyi kurduğunuzdan emin olun. Elde etmiş olduğunuz verilerden yola çıkarak EBM teklifini tamamlayabilirsiniz. Anahtar kelimeler, Google Ads reklamcılığının merkezinde yer alır. İyi bir bütçe belirlemek için, orada ne kadar arama hacmi olduğunu anlamanız gerekir. Bunu bulmanın yolu, Google anahtar kelime planlayıcı aracı gibi bir anahtar kelime araştırma aracı kullanmaktır. Kısacası artık tüm sektörler internet üzerinden satışın ne kadar önemi ve değerli olduğu bilir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir