SSD disk fiyatları

Bilgisayarlar her geçen gün gelişirken ihtiyaç duyulan donanımlarının da güçlendiğini görebiliyoruz. Donanımı güçlü olan bir bilgisayarla çalışmak keyif verirken eski tip bilgisayarda çalışmak ve oyun oynamakta giderek zorlaşmıştır. Günümüzde geliştirilmiş olan oyunlar grafik ve animasyon noktasında neredeyse tavan yaptığı için her bilgisayarın bu oyunları çalıştıramadığını çalıştırsa bile keyif vermediğini söyleyebiliriz. Yeni bilgisayarlarda sabit disklerin yanı sıra kat hal sürücüleri yani SSD disklerin kullanıldığını da yaygın olarak görüyoruz. Nedeni ise hareketli parça içermediğinden dolayı verileri okuma ve yazma kapasitelerinin çok hızlı olmasından. Sabit disklerde dönen parça verinin olduğu bölüme geldiği zaman bize ulaştırır. Ancak SSD’lerde böyle bir durum yoktur. Attığınız dosya veya veri doğrudan kategorilendirilerek kendi alanına gönderilir ve çağırmak istediğinizde direk olarak geri getirilir. SSD disk fiyatları sabit diske göre daha pahalı olsa da bu ürünlerinde eskiye göre daha uygun fiyata satıldıklarını biliyoruz.

SSD kullanmanın sağladığı birçok fayda vardır. Örneğin bilgisayarınız eskiye göre çok daha hızlı açılabilir ve dosyaları çağırabilirsiniz. Sabit diskler çalışırken sessiz bir ortamda uğultu duyulur ve bir süre sonra bu huzursuzluk verebilir. Ancak SSD olan bir bilgisayarda böyle sesler olmaz. Notebook fiyatları SSD kullanıldığında standart bir Notebook’a göre daha pahalı olur. Bunun için bilgisayar alınırken amacına uygun seçim yapmak mantıklıdır. Eğer amacınız bilgisayarda istediğiniz oyunu oynamak ve ağır programları çalıştırmaksa o zaman SSD tercih edilmelidir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir