Sülük Tedavisi

Doğal yöntemlerle tedavi ve dinen yapılması caiz olan bir uygulama olan hacamat, belli zamanlarda yapılan bir çeşit tedavi şeklidir. Hacamat yıl içerisinde hacamat takvimine bağlı kalındığı sürece her zaman yapılabilir, ancak en faydalı olan uygulama zamanı ilkbahar ve sonbahardır. Kışın yaptırılan hacamatın grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi insanı zorlayacak olan hastalıklara karşı dayanıklılığın artmasını sağlar. Bunun içinde oldukça faydalıdır. Peki, siz hacamat nedir, nasıl yapılır? Merak ediyor musunuz?

Hacamat Arapçada emmek anlamına gelir. Yani bu işlem sırasında sülük tedavisi yapılmasının nedeni de bundan kaynaklanır. Hacamat işlemi vücudun ağrılı olan bölgelerinde deri üzerine atılan küçük çizgiler ve bu çizgilerin vakumlanarak içerisindeki kanın dışarı çıkarılmasıdır. Bu işlem sırasında kanla birlikte vücuttaki toksinler, ağır metallerde dışarı atılmış olur ve kişi uygulama sonrasında hemen bir rahatlığa kavuşur. Hacamat yaptırıldıktan sonra birtakım faydalar ortaya çıkar. Örneğin kan üretimi düzenlenir, bağışıklık sistemi daha güçlü bir hale gelir, kılcal damarlarda olan tıkanmalar açılır, iç kanama ihtimali azaltılır. Kısacası bir kez yaptırdığınız hacamat sonrasında vücudunuzda birden fazla olumlu etki görürsünüz. Bunun için hacamat belli dönemlerde ve düzenli olarak mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır. Hacamat vücudun birçok bölgesine yapılabilir, ancak genelde en çok yapılan bölge sırt ve baş bölgeleridir. Akupunktur noktaları ise hacamat yapılabilecek diğer bölgelerdir. Hacamatın dinen uygun olduğu günler hicri 17–19 ve 21’nci günlerdir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir