Tarih

İnsanın kendi tarihini bilmesi kadar önemli bir şey yoktur. Kendi tarihinizi bildiğiniz zaman bastığınız toprakların ne kadar kıymetli olduğunu bilirsiniz. İstiklal Marşımızı anlayarak okuduğunuzda aslında bunun hangi düşünce, hangi ruh haliyle yazılmış olduğunu da net bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Tarihte yaşanmış çok farklı olaylar mevcuttur. Özellikle Osmanlı tarihi konusunda meraklı biriyseniz o zaman Osmanlı devletinin kuruluş yıllarını mutlaka okumuşsunuzdur. Ancak uzak tarihi okuduğunuz gibi yakın tarihi de bilerek hareket etmek her zaman doğru fikir üretebilmeniz konusunda size destek sağlayacaktır.

İnsan kendi tarihini öğrenirken başkalarının tarihini de öğrendiğinde genel kültürü gelişir ve daha açık görüşlü bir insan olabilir. Örneğin Avrupa tarihini okuyorsanız o zaman 1. Haçlı seferlerini ya da Bizans dönemini iyi bilmeniz gerekiyor. İnsanın kendisini geliştirmesi yalnızca teknoloji alanında olmuyor. Aynı zamanda tarih bilgisi konusunda da kendisini geliştirmesi önemlidir. Bu zamana kadar geçmişinizle ilgili bilmek istedikleriniz ya da tarih alanında merak ettiklerinizi internet üzerinden öğrenebiliyor olmanızda sizin için büyük bir avantaj. Eskiden tarih alanında bilgi almak istediğiniz zaman kütüphanelere gitmeniz ve uzun arayışlar yapmanız gerekirdi. Şimdi ise internetten alacağınız bilgiler doğrultusunda ihtiyacınız olan tüm genel kültürünüzü de tamamlamış olabiliyorsunuz. Elinizin altında böyle güçlü bir kaynağın olmasının vermiş olduğu rahatlığı asla göz ardı etmemek gerekiyor. Şimdi bilgi elinizin altında ve üstelik tek bir tıklama ile birlikte.

Kaynak : http://www.tarihkenti.com/

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir