Tarihi Mekanlar

Tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ülkemiz her karışı ayrı bir öneme sahip olan topraklarla çevrili. Bunun için özellikle bu ülkede yaşıyorsanız gezip görmeniz gereken birçok şehrin olduğunu bilmek gerekiyor. Tarihi yerler denildiğinde belki birkaç anıt biliyor olabilirsiniz ancak biraz araştırma yapıp okuduğunuz zaman aslında neler neler kaçırdığınızı ve görmeniz gerektiğini de fark edersiniz. İstanbul tarihi mekanlar konusunda zengin bir seçeneğe sahip bunun için bu şehirde yaşamıyor olsanız bile bu güzellikleri ve tarihi dokuyu görmek için bile gelmeniz yeterli olacaktır. Üstelik gezeceğiniz yerlerin sayısı o kadar çok ki bir güne sığdıramayacak kadar da fazla gezmeniz gerekiyor.

Elbette ki herkesin mutlaka kendi coğrafyasını ve topraklarını tanıması gerekiyor. Çünkü altında yatan tarihi bildiğiniz zaman kendinizi çok daha şanslı hissedeceksiniz. Örneğin Çanakkale’de yaşıyor olmanın getirdiği çok ağır bir sorumluluk vardır. Çünkü bastığınız her yerden tarihin fışkırdığını bilirsiniz. Bunun için tarihi eserler gezmek, yerlerini ve önemini biliyor olmak sizin tarihe bakış açınızı değiştireceği gibi yaşamdan ve bu ülke topraklarında bulunmanın ne kadar önemli olduğuna varıncaya kadar size çok fazla değer kazandıracaktır. Kısacası ülke insanı olarak biz tarihimizle övünmek istiyorsak öncelikle nerede yaşadığımızı bilmemiz gerekiyor.  Nerede yaşadığımız bilirsek gelecek nesile bırakacağımız tarihte bir o kadar anlamlı olacaktır. Sitemizden alacağınız bilgiler doğrultusunda tarihinizi çok daha iyi anlamış olacaksınız.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir