Tek Telli Maske Teli

11 Martın hepimiz için bir milat olduğunu söylemek mümkün. Bazılarının kafasında soru işareti oluşurken bu tarihin anlamını uzatmadan verelim, Türkiye’de korona virüsünün saptanması. Bu tarihten sonra hayatımızda çok şey değişti, örneğin artık hepimiz maske kullanmak zorundayız ve evden çıkma yasakları da yine bu dönemden sonra başladı. Türkiye ve hatta dünya tarihinde yaşamadığı bu salgın neticesinde kendi önlemini almaya çalışıyor ve Türkiye’de maske, sosyal mesafe ve evde kal çağrıları yapılarak insanların daha dikkatli olmaları isteniyor. Devlet maske takmayı özellikle kapalı alanlarda zorunluluk haline getirmiş durumda. Bu nedenle maske üreticileri artan talebe yanıt verebilmek için gece gündüz çalışıyorlar. Bu zamana kadar gelen süreçte her şeyi çok güzel idare ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Bunun için insanlar maske ve sokağa çıkma yasağına uymaya çalıyorlar. Tek telli maske teli olan maskeler telsiz modellere göre daha fazla koruyucuyken çift telli maske teli olanların daha da güçlü olduğunu biliyoruz.

Bunun için maske teli olmayan bir maskenin koruyucu etkisi az olduğundan dolayı satın alırken dikkat etmek gerekiyor. Elbette sosyal yaşam içerisinde de sürekli maskeli olmamız beraberinde bu maskelere ulaşmayı da zor bir hale getirebiliyor. Ancak internet üzerinden hizmet veren firmalar insanların evden çıkmadan kapılarına kadar maskelerini ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu zamana kadar gidilen yolda da gerek maske üreticileri olsun, gerek vatandaşlar olsun gerekse devlet olsun herkes üzerine düşen görevi başarılı bir şekilde yapabiliyor.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir