Teşvik Programı

İşsizlik rakamlarının daha aşağılara doğru çekilebilmesi için düzenlenmiş olan teşvik programı, kişinin kendi alanında istihdam edilmesini sağlamak amacıyla yetiştirilmesini ele alan bir süreçtir. Bu eğitim süreciyle birlikte kişi kendisini geliştirir ve kariyer imkanları doğrultusunda kendisini daha yüksek statüye çıkarabilmek için gerekli adımı yapmış olur. Kariyeradam bu programları uzun yıllardır başarılı bir şekilde düzenleyen güçlü bir eğitim kurumudur.

Teşvik programının amacı kulundan yeni mezun olmuş olan bir öğrencinin ya da iş hayatında sürekli bir arayış içerisinde olan işsiz kişilerin istihdamını sağlayabilmek. İŞKUR üzerinden gerekli şartların oluşturulması sonrasında kaydı tamamlanmış olan kişilerin destek talepleri doğrultusunda bu programlara yerleştirilmesi sağlanır. Hedefte işsizliğin azaltılması vardır ve Kariyer adam bu süreçte oldukça başarılı çözümlere imza atmıştır. İşsizlik yalnız bizim değil tüm dünyanın da adeta ortak sorunlarından bir tanesi, Türkiye ise işsizliği en aza indirebilmek adına farklı yöntemleri kullanıyor. İstihdam teşvik programları da işsizliğin azaltılması konusunda önemli bir uygulamadır. Bu programların en güzel yanlarından biri Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabiliyor olmasıdır. Uzaktan eğitim ile birlikte devam ettirilen bu sistem sayesinde nerede olursanız oradan devamlılığınızı sağlayabiliyorsunuz. İşsizliğin maddi olarak etkilemesinin yanı sıra cinsiyet fark etmeden psikolojik sorunlara da neden olan bir durum olduğunu söyleyebiliriz. İşsizlik moral kaybıdır ve bir kez işler kötü gitmeye başladım artık giderek de kötüleşecektir.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir